Strona główna > Szkolna gazetka

Szkolna gazetka

Wersja do wydrukuWersja PDF

Europejski Dzień Języków Obcych w XIII LO.

26 września to Europejski Dzień Języków, ustanowiony szesnaście lat temu z inicjatywy Rady Europy. Tego dnia zachęcamy wszystkich Europejczyków – niezależnie od wieku – do nauki języków obcych.

W ten sposób pragniemy zwrócić uwagę na konieczność stałego urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami. Są to wartości, które należy rozwijać i pielęgnować.

Ponadto propagujemy uczenie się języków przez całe życie: nie tylko na potrzeby szkoły, lecz także kariery zawodowej oraz dla własnej przyjemności. Ważnym przesłaniem Europejskiego Dnia Języków Obcych jest podnoszenie świadomości w zakresie potrzeby osiągania przez Europejczyków pewnego zaawansowania w zakresie co najmniej dwóch języków poza swoim własnym, tak aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał jako obywatele demokratycznej Europy.

Z okazji tego dnia społeczność naszej szkoły podczas długiej przerwy na Auli mogła poznać specyfikę każdego języka obcego, którego uczą się rówieśnicy. Każdy mógł konwersować, czytać a nawet śpiewać po niemiecku, angielsku, hiszpańsku i francusku.

Dzięki tej idei młodzież kolejny już raz w praktyce lepiej poznała języki obce.

Organizatorom gratulujemy pomysłu i sposobu jego realizacji.

Redaktorzy z 2b

Opiekunowie:

Małgorzata Nowak, Katarzyna Dańska, Radosław Lis

             

Opublikowała Monika Kośla