Strona główna > Klocki autonomiczne > Edukacja dla bezpieczeństwa
Ilość odwiedzin: 413

Edukacja dla bezpieczeństwa

AKTUALNOŚCI

 

Noś odblaski!

admin - edb

Kierowcy to nie sowy! Nie widzą w ciemności! Mając na uwadze poprawę własnego bezpieczeństwa jako pieszego lub rowerzysty w okresie jesienno-zimowym, zwróćmy szczególną uwagę na używanie elementów odblaskowych, które mogą uratować nam życie. 

DZIEŃ SŁUŻBY CYWILNEJ

admin - edb

Dzień Służby Cywilnej – zwyczajowe polskie święto obchodzone corocznie 11 listopada od 2000 roku  w Narodowe Święto Niepodległości w celu podkreślenia znaczenia roli służby cywilnej i administracji państwowej.

Dzień Ratownictwa Medycznego

admin - edb

13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. Święto to zostało powołane ustawą z dnia 8 października 2006 roku o Państwowym Ratownictwie medycznym. Jak trudny to i odpowiedzialny zawód, nie trzeba nikogo przekonywać. Niemal każdego dnia widujemy karetki pędzące na sygnale, ustępujemy im miejsce na drodze, by mogli sprawnie przejechać, ale rzadko poświęcamy więcej uwagi osobom znajdującym się w środku.

RSO

admin - edb

Co to jest RSO?

Jak to działa?    

  

Schrony w Radomiu

admin - edb

Na terenie Radomia znajduje się blisko 50 schronów, są one rozmieszczone w większości w centrum naszego miasta. Powstały pod koniec lat 50. (okres Zimnej Wojny), na szczęście nigdy nie musiały być wykorzystane. Mieszczą się w większości w budynkach bloków mieszkaniowych (85 proc. z nich jest w zasobach spółdzielni mieszkaniowych), np. przy ul. Waryńskiego, Młodzianowskiej, Sportowej, Miłej. 

12 września - Dzień Wojsk Lądowych

admin - edb

Wojska Lądowe obchodzą swoje święto w rocznicę zwycięskiej bitwy pod Wiedniem. 12 września 1683 roku polsko-niemiecko-austriackie oddziały dowodzone przez króla Jana III Sobieskiego rozbiły pod Wiedniem stutysięczną armię turecką pod wodzą wezyra Kara Mustafy.

Dzień rzucania palenia

admin

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia, z inicjatywy amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha. Dziennikarz ten w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, by przez jeden dzień powstrzymali się od palenia papierosów. Efekt był zaskakujący – aż 150 tysięcy ludzi próbowało przez jedną dobę wytrzymać bez tej używki. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem całe USA i większość palaczy. Zachęcone wynikami akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.

Dodatkowe oceny

admin - edb

Październik jest miesiącem w którym obchodzi się wiele międzynarodowych i ważnych tylko dla naszego kraju  świąt nietypowych. Z okazji tych dni każdy uczeń klasy trzeciej ma możliwość otrzymania dodatkowej oceny z Edukacji dla bezpieczeństwa. Wystarczy wykonać pracę dodatkową - plakat, gazetkę, komiks, instrukcję, transparent, itp. -  przynieść na tydzień przed datą święta do szkoły i oddać nauczycielowi Edb.

 

Światowy Dzień Ewakuacji

admin - edb

W kalendarzu świąt nietypowych pod datą 18 czerwca umieszczono Światowy Dzień Ewakuacji. Jak ważna jest znajomość zunifikowanych znaków ewakuacyjnych, umiejętność postępowania w chwili zagrożenia oraz konieczności opuszczenia miejsca niebezpiecznego doskonale wiedzą uczniowie klas trzecich. 

Projekt edukacyjny

admin - edb

Uczniowie klasy 3e zrealizowali edukacyjny projekt pod kierunkiem p. Izabeli Warchoł,  w ramach którego udali się do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33, aby najmłodszym uczniom z klasy zerowej przekazać wiedzę o niebezpiecznych kleszczach. Opis realizacji projektu oraz fotoreportaż znajduje się na karcie: Kampania "Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży" w bocznym menu.

Strony