Ilość odwiedzin: 568

Język angielski

Informacje o przedmiocie

NAUCZYCIELE 

Ilona Adamska

Katarzyna Dańska

Krzysztof Figura

Katarzyna Frączek-Spichalska 

Ewa Gontarczyk

Marta Kaleta

Małgorzata Kowalska

Beata Nawrot-Lis

Małgorzata Zielińska

 

 

 

AKTUALNOŚCI

 

 

Halloween w klasie 2A

angielski
31 października  II A obchodziła swoje klasowe Halloween. Jako klasa dwujęzyczna, wszystkie konkurencje przeprowadziliśmy  w języku angielskim. Przygotowaliśmy poczęstunek i dekoracje, dzięki którym nadaliśmy sali klimatu obchodzonego święta. Zabawa dzieliła się na 5 rozgrywek: kalambury, kahoot, wykreślankę, jedzenie jabłka ze sznurka, oraz cieszącą się największym zaangażowaniem mumię. W tej rywalizacji oplataliśmy papierem toaletowym osobę towarzyszącą. Poświęciliśmy ten czas na integrację oraz naukę nowych słów, ale też na poszerzanie wiedzy
z dziedziny kultury krajów anglojęzycznych.
(E.Gontarczyk)

Spelling Challenge

admin

Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z opiekunami do udziału w III Edycji Regionalnego Konkursu Ortograficznego pt. "Spelling Challenge", który odbędzie się w naszej szkole 27 kwietnia 2017 roku o godzinie 1300.

Patronat Honorowy:

American Corner

Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Prosimy o przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia do dnia 20 kwietnia na adres e-mail kancelaria@gim13.eu lub faxem: +483631895.

Poniżej szczegółowe informacje:

WITH FLYING COLOURS AGAIN!

admin
Bartłomiej Nowak, uczeń klasy 1A, zdobył I miejsce w konkursie z języka angielskiego pt. „My Hometown”, który odbył się 13 marca 2017 roku w Zespole Szkół Plastycznych w Radomiu.
 

Co się zadziało, a co jeszcze będzie?

admin
HALLOWEEN I CHRISTMAS JUŻ ZA NAMI, A CO TERAZ?
Klasa 2H przygotowała w roku 2016/2017 w ramach zajęć z wiedzy o krajach anglojęzycznych lekcje na temat święta Halloween i Bożego Narodzenia.Wśród quizów, zagadek, gier i zabaw oraz typowego dla tych świąt poczęstunku nie zabrakło też prezentacji uczniów wraz z ćwiczeniami dla swoich kolegów i koleżanek. Uczniowie nie zapomnieli też o ciekawych strojach, które można zobaczyć poniżej. 

KALINA KWIECIEŃ laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

angielski
Miło nam poinformować, że  Kalina Kwiecień, uczennica klasy 3A, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
O naszej laureatce napisało Echo Dnia.
Uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
(E. Gontarczyk)

EVOLUTION OF AMERICAN ENGLISH

angielski

EVOLUTION OF AMERICAN ENGLISH - wykład native speaker Vanessy Dewig

European Reporters: new ideas for a new Europe

angielski
Uczniowie klas dwujęzycznych z językiem angielskim i niemieckim przez cały rok szkolny realizowali międzynarodowy projekt eTwinning pt. "European Reporters: new ideas for a new Europe", wykorzystujący technologie informacyjno-komunikacyjne i pomagający budować relacje i kontakty na odległość. Projekt idealnie łączył zabawę z nauką i pomagał tworzyć relacje międzykulturowe.

 

Do współpracy z nami włączyły się takie kraje europejskie jak Niemcy, Francja, Irlandia, Portugalia, Włochy oraz Serbia. Celem projektu było stworzenie przez uczniów czasopisma online, a młodzi redaktorzy z wymienionych krajów skupiali się m. in. na prezentowaniu swoich kultur i środowisk, promowaniu szkolnych inicjatyw oraz szukaniu rozwiązań w sytuacjach trudnych we współczesnym świecie.
Dlatego też poszczególne sekcje magazynu poświęcone były działaniom na rzecz jedności i pokoju w Europie, akcjom humanitarnym, dialogowi interkulturowemu, ochronie środowiska naturalnego i dziedzictwu kulturowemu, a uczniowie klas dwujęzycznych mieli szansę zaznajomić się ze specyfiką pracy dziennikarza, wykazując się dużą kreatywnością.
Prezentacja działań projektowych miała miejsce w 14 czerwca bieżącego roku i skupiała się na przedstawieniu uczniom oraz innym nauczycielom dwóch zredagowanych przez nas magazynów – pierwszy ukazał się w okresie zimowym, drugi w okresie letnim.
Nasz projekt był niezwykle cennym doświadczeniem dla uczniów – poprzez współpracę z placówkami europejskimi mieli oni szansę poznać i zgłębić podobieństwa oraz różnice w naszych kulturach oraz doświadczyć prawdziwego poczucia obywatelstwa europejskiego. Projekt pozwolił także zgłębić wiedzę z zakresu edukacji medialnej oraz rozwijać kluczowe kompetencje europejskie, zwłaszcza poczucie inicjatywy i przedsiębiorczość, a więc kreatywność, innowacyjność, zdolność do planowania przedsięwzięć i wcielania pomysłów w czyn.
(Beata Nawrot)

Chemia-Chemistry Quiz 2016

angielski
Tradycji stało się zadość - już po raz czwarty uczniowie klasy dwujęzycznej z językiem angielskim stanęli do chemicznej rywalizacji ze swoimi angielskimi rówieśnikami z St John Payne School w Chelmsford. Zapraszamy do lektury artykułu w portalu cozadzien.pl, który opisał zmagania młodych chemików.
Zawody chemiczne online są zwieńczeniem realizowanego w naszym gimnazjum już od czterech lat międzynarodowego projektu Chemia-Chemistry.
(Beata Nawrot)

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej SING AND WIN

angielski
Dnia 17 maja 2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „SING AND WIN” Karaoke Mode 2016, w którym udział wzięli uczniowie radomskich szkół podstawowych (PSP2, PSP3, PSP6, PSP24, PSP32, PSP33, PSP34). Uczestnicy popisali się nie tylko muzykalnością, ale również znakomitą znajomością języka angielskiego i hiszpańskiego. Kolejna edycja konkursu znakomicie wpisuje się w tradycję PG13, w którym od 2009 roku prowadzone są oddziały dwujęzyczne.
Pierwsze miejsce zajęła Natalia Koc z PSP nr 2 (opiekun – Piotr Bąbolewski), która wykonała utwór z repertuaru Martiny Stoessel pt. „A Mi Lado”. Drugie miejsce przypadło Bartłomiejowi Nowakowi z PSP nr 24 (opiekun – Iwona Górska) z piosenką „I Just Called To Say I Love You” - Stevie Wonder, a trzecie miejsce przyznano Hannie Makowskiej z PSP nr 33 (opiekun – Agata Kwiecień-Żyła), która zaśpiewała „The Winner Takes It All” - ABBA. Nagrody wręczył dyrektor PG 13 Tomasz Gogacz. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
(Beata Nawrot, Ewa Gontarczyk, Robert Kajdaniak)

Program nauczania języka angielskiego w gimnazjum a Europejski System Opisu Kształcenia Językowego

angielski
Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem pt. "Program nauczania języka angielskiego w gimnazjum a Europejski System Opisu Kształcenia Językowego".
(E. Bracik)

Strony