Ilość odwiedzin: 568

Język angielski

Informacje o przedmiocie

NAUCZYCIELE 

Ilona Adamska

Katarzyna Dańska

Krzysztof Figura

Katarzyna Frączek-Spichalska 

Ewa Gontarczyk

Marta Kaleta

Małgorzata Kowalska

Beata Nawrot-Lis

Paulina Smela

Małgorzata Zielińska

 

 

 

AKTUALNOŚCI

 

 

Studenci z Turcji i Algierii w naszej szkole

angielski

Jest już długoletnią tradycją naszej szkoły, że  w ramach projektu AIESEC, współpracując z Uniwersytetem Warszawskim  organizujemy spotkania ze studentami z obcych krajów. Również i w tym roku, w dniach od 21 do 30 maja gościliśmy w naszym liceum zagranicznych studentów, byli to Houssain  Mohammedi z Algierii i Cafer Burak Yakici z Turcji. 

Laureat etapu wojewódzkiego w Konkursie Języka Angielskiego

angielski

Miło nam podzielić się radością, że w bieżącym roku szkolnym,  nasz uczeń Jakub Jaworski
z kl. 3H został laureatem wojewódzkiego etapu Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Kubie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

Euroweek

angielski

W piątek 16 marca 2018r. wraz z p. Ewą Gontarczyk i p. Małgorzatą Jakubczak wybraliśmy się na Euroweek. Cała wycieczka trwała 5 dni. Już tego samego dnia, tuż po przybyciu do pięknej Polanicy-Zdrój, zakwaterowaniu się w hotelu Polanica i zjedzeniu smacznej kolacji 

Halloween w klasie 2A

angielski
31 października  II A obchodziła swoje klasowe Halloween. Jako klasa dwujęzyczna, wszystkie konkurencje przeprowadziliśmy  w języku angielskim. Przygotowaliśmy poczęstunek i dekoracje, dzięki którym nadaliśmy sali klimatu obchodzonego święta. Zabawa dzieliła się na 5 rozgrywek: kalambury, kahoot, wykreślankę, jedzenie jabłka ze sznurka, oraz cieszącą się największym zaangażowaniem mumię. W tej rywalizacji oplataliśmy papierem toaletowym osobę towarzyszącą. Poświęciliśmy ten czas na integrację oraz naukę nowych słów, ale też na poszerzanie wiedzy
z dziedziny kultury krajów anglojęzycznych.
(E.Gontarczyk)

Spelling Challenge

admin

Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z opiekunami do udziału w III Edycji Regionalnego Konkursu Ortograficznego pt. "Spelling Challenge", który odbędzie się w naszej szkole 27 kwietnia 2017 roku o godzinie 1300.

Patronat Honorowy:

American Corner

Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Prosimy o przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia do dnia 20 kwietnia na adres e-mail kancelaria@gim13.eu lub faxem: +483631895.

Poniżej szczegółowe informacje:

WITH FLYING COLOURS AGAIN!

admin
Bartłomiej Nowak, uczeń klasy 1A, zdobył I miejsce w konkursie z języka angielskiego pt. „My Hometown”, który odbył się 13 marca 2017 roku w Zespole Szkół Plastycznych w Radomiu.
 

Co się zadziało, a co jeszcze będzie?

admin
HALLOWEEN I CHRISTMAS JUŻ ZA NAMI, A CO TERAZ?
Klasa 2H przygotowała w roku 2016/2017 w ramach zajęć z wiedzy o krajach anglojęzycznych lekcje na temat święta Halloween i Bożego Narodzenia.Wśród quizów, zagadek, gier i zabaw oraz typowego dla tych świąt poczęstunku nie zabrakło też prezentacji uczniów wraz z ćwiczeniami dla swoich kolegów i koleżanek. Uczniowie nie zapomnieli też o ciekawych strojach, które można zobaczyć poniżej. 

KALINA KWIECIEŃ laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

angielski
Miło nam poinformować, że  Kalina Kwiecień, uczennica klasy 3A, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
O naszej laureatce napisało Echo Dnia.
Uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
(E. Gontarczyk)

EVOLUTION OF AMERICAN ENGLISH

angielski

EVOLUTION OF AMERICAN ENGLISH - wykład native speaker Vanessy Dewig

European Reporters: new ideas for a new Europe

angielski
Uczniowie klas dwujęzycznych z językiem angielskim i niemieckim przez cały rok szkolny realizowali międzynarodowy projekt eTwinning pt. "European Reporters: new ideas for a new Europe", wykorzystujący technologie informacyjno-komunikacyjne i pomagający budować relacje i kontakty na odległość. Projekt idealnie łączył zabawę z nauką i pomagał tworzyć relacje międzykulturowe.

 

Do współpracy z nami włączyły się takie kraje europejskie jak Niemcy, Francja, Irlandia, Portugalia, Włochy oraz Serbia. Celem projektu było stworzenie przez uczniów czasopisma online, a młodzi redaktorzy z wymienionych krajów skupiali się m. in. na prezentowaniu swoich kultur i środowisk, promowaniu szkolnych inicjatyw oraz szukaniu rozwiązań w sytuacjach trudnych we współczesnym świecie.
Dlatego też poszczególne sekcje magazynu poświęcone były działaniom na rzecz jedności i pokoju w Europie, akcjom humanitarnym, dialogowi interkulturowemu, ochronie środowiska naturalnego i dziedzictwu kulturowemu, a uczniowie klas dwujęzycznych mieli szansę zaznajomić się ze specyfiką pracy dziennikarza, wykazując się dużą kreatywnością.
Prezentacja działań projektowych miała miejsce w 14 czerwca bieżącego roku i skupiała się na przedstawieniu uczniom oraz innym nauczycielom dwóch zredagowanych przez nas magazynów – pierwszy ukazał się w okresie zimowym, drugi w okresie letnim.
Nasz projekt był niezwykle cennym doświadczeniem dla uczniów – poprzez współpracę z placówkami europejskimi mieli oni szansę poznać i zgłębić podobieństwa oraz różnice w naszych kulturach oraz doświadczyć prawdziwego poczucia obywatelstwa europejskiego. Projekt pozwolił także zgłębić wiedzę z zakresu edukacji medialnej oraz rozwijać kluczowe kompetencje europejskie, zwłaszcza poczucie inicjatywy i przedsiębiorczość, a więc kreatywność, innowacyjność, zdolność do planowania przedsięwzięć i wcielania pomysłów w czyn.
(Beata Nawrot)

Strony