Ilość odwiedzin: 697

Język niemiecki

Witamy na stronie języka niemieckiego! Zachęcamy do śledzenia aktualności (poniżej) oraz do zapoznania się z dokumentacją przedmiotową, składem zespołu germanistów, harmonogramem zajęć dodatkowych oraz licznymi galeriami i artykułami prasowymi. Na naszej stronie znajdziecie również charakterystykę klasy dwujęzycznej z językiem niemieckim, bank zadań egzaminacyjnych, ciekawostki krajoznawcze, informacje o konkursach i podręcznikach oraz poczytacie o naszych partnerach i o przyznanych nam nagrodach i wyróżnieniach, a także o współpracy międzynarodowej. Zapraszamy również do odwiedzania naszego profilu na Facebooku!
 

Publikacje naukowe nauczycieli języka niemieckiego

niemiecki
Z przyjemnością informujemy, że pani dr Matylda Nowak, nauczycielka języka niemieckiego, wydała podręcznik do literatury niemieckiej pt. "Bausteine zur Literatur - von den Anfängen bis Ende des Mittelalters". Zachęcamy do lektury! O innych publikacjach naukowych nauczycieli języka niemieckiego przeczytacie tutaj.
(R.Lis)

Arkusze egzaminacyjne z języka niemieckiego

niemiecki
Drodzy uczniowie, dodaliśmy nowe arkusze egzaminacyjne z języka niemieckiego do naszego "banku zadań powtórzeniowych". Znajdziecie je w naszej zakładce egzamin gimnazjalny.
(R.Lis)

Konkursy w roku szkolnym 2017/2018

niemiecki
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie języka niemieckiego organizowanym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Szczegóły

(R.Lis)

Publikacje naukowe nauczycieli germanistów

niemiecki
Z przyjemnością informujemy, że pan dr Radosław Lis opublikował artykuł naukowy pt. "Pathos und Superlative in der Krakauer Zeitung". Artykuł ukazał się w najnowszym numerze czasopisma "Językoznawstwo", wydawanym przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi. Czasopismo to porusza problematykę dotyczącą różnych aspektów języka, obejmuje pełny zakres tematyczny językoznawstwa współczesnego i historycznego oraz wiedzę o komunikacji z uwzględnieniem współczesnych metodologii i technik badawczych.
Zachęcamy również do zapoznania się z innymi publikacjami naukowymi nauczycieli języka niemieckiego - pani dr Matyldy Nowak, pana dr Radosława Lisa i pana mgr Sebastiana Kwintala. Pełna lista znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce Publikacje nauczycieli.
(R.Lis)

II Edycja Warsztatów Germanistycznych

niemiecki
Dziekan Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego oraz Kierownik Zakładu Germanistyki UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu mają zaszczyt zaprosić studentów germanistyki, młodzież szkolną, nauczycieli oraz wszystkie osoby zainteresowane językiem, literaturą, i kulturą niemiecką na II Edycję Warsztatów Germanistycznych dla studentów i młodzieży szkolnej pod hasłem „Granice mojego języka są granicami mojego świata”, która odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia 2017 r. w Radomiu na Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
Wzorem poprzedniego roku Warsztaty Germanistyczne poprowadzą wykładowcy z Zakładu Germanistyki UTH i goście z Heinrich Heine Universität zu Düsseldorf oraz innych instytucji niemieckich. Pragniemy zainteresować językiem i kulturą niemiecką oraz związanymi ze znajomością języka niemieckiego możliwościami zawodowymi.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem Warsztatów Germanistycznych oraz uczestnictwa w wybranych warsztatach.
(Matylda Nowak, Radosław Lis)

Warsztaty językowe dla młodzieży

niemiecki
Serdecznie zapraszamy do udziału w II Edycji Warsztatów Germanistycznych dla studentów i młodzieży szkolnej, organizowanych przez Wydział Filologiczno-Pedagogiczny Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Warsztaty odbędą się w dniach 7-8 kwietnia 2017r. Szczegółowy program spotkania ogłosimy już niebawem.
Wśród prowadzących zajęcia spotkać będzie można troje naszych germanistów (dr Matylda Nowak, dr Radosław Lis, mgr Sebastian Kwintal), a także gości z Uniwersytetu w Düsseldorfie.
Przypominamy, że Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny sprawuje patronat nad prowadzonymi przez nas od lat oddziałami dwujęzycznymi.
(Radosław Lis)

Patronat Uniwersytetu nad oddziałami dwujęzycznymi

niemiecki

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu porozumienia o współpracy między naszą szkołą a Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. 

Nowe publikacje naukowe

niemiecki
Z przyjemnością informujemy, że pan Sebastian Kwintal opublikował artykuł naukowy w zakresie kulturoznawstwa pt. "Die Reformation in dem ehemaligen Kreis Radom im 16. und im 17. Jahrhundert".
Publikacja ukazała się w periodyku pt. "Radomskie Studia Filologiczne" wydawanym przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu (Nr 4, str. 51-61). Zapraszamy do lektury!
Zachęcamy również do zapoznania się z poprzednimi numerami "Radomskich Studiów Filologicznych", w których swoje artykuły w zakresie literaturoznawstwa i językoznawstwa publikowali pani doktor Matylda Nowak i pan doktor Radosław Lis.
(R.Lis)

Drugi etap konkursu języka niemieckiego PSNJN

niemiecki
Drodzy uczniowie. przypominamy, że etap regionalny XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, odbędzie się 5 stycznia 2016 roku (w najbliższy czwartek) o godz.15:00 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu (ul. Wernera 22).
 
(R. Lis)
 
 
 
 
 

Konkurs języka niemieckiego PSNJN - etap regionalny

niemiecki

Z przyjemnością informujemy, że do etapu regionalnego konkursu dla gimnazjalistów, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, zakwalifikowały się Julia Weitz i Patricia Wlodarska z klasy 3d (uczennice pani Beaty Ołowiak) oraz Kamila Majchrzak z klasy 3b (uczennica pana Radosława Lisa). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
(M. Zagdańska)

Strony